Človek bol stvorený s tisícami krásnych malých detailov. Náš život je jedna nádherná mozaika zložená z množstva detailov, ktoré nám, žiaľ, pri dnešnom rýchlom životnom tempe unikajú. Detaily, mnohokrát tak nenápadné, však nie sme schopní uchopiť. Nedokážeme uchopiť, oceniť a zažiť ich plnú originalitu a pôvabnosť, pretože sa sústredíme na celok a nie na farbu očí, na odraz svetla v očiach iného, na to , z akého uhla práve na neho dopadajú slnečné lúče, alebo ako úžasne ho zdôrazňuje farba šálu, atď.

Práve skutočnosť celku, ktorý tvorí mnoho detailov, je východiskovým bodom pre moju prácu. Celkom osobitne sa zameriavam raz na zdôraznenie Vašich očí, inokedy zas na Vaše slnkom presvietené vlasy, ktoré nádherné kontrastujú s tmavozeleným pozadím stromov, na Vašu lásku, dobro, nehu, na farby, chute a vône okolo Vás, na jedinečnosť okamihu. Fotografujem tak, aby ste na zachytené detaily s absolútnym úžasom mohli hľadieť aj po niekoľkých desiatkach rokoch.

Proces fotografovania sa snažím viesť tak, aby ste sa dobre cítili nielen počas fotenia, ale aby ste sa aj po viacerých rokoch vždy s láskou radi vracali k svojim spomienkam. Cieľom mojich snáh nie je, aby ste zažívali úžasné chvíle len počas fotografovania, skôr kladiem dôraz na to, aby ste zažívali veľkolepé okamihy so svojou láskou, so svojimi rodinami, známymi či so samým sebou, keď sa po rokoch budete vracať k udalostiam, ktoré budú jedinečne zachytené na Vašich fotografiách.

„ … a lásky by som nemal, nič by mi to neosožilo.“ Je to motto, ktoré prezrádza už moje logo a odkazuje na prácu, ktorú vykonávam s láskou a celým srdcom. Verím, že aj Vy sa budete s rovnakou láskou pozerať na Vaše fotografie.

RECENZIE OD ZÁKAZNÍKOV

Recenzia Facebook – Rodinný fotograf

Chcem sa poďakovať rodinnej fotografke Monike Klučiarovej za profesionálny prístup a krásny zážitok, vďaka ktorému budeme mať nádherné spomienky pre našu dcérku Barborku. Napriek tomu, že bolo predvianočné obdobie pre pani Moniku pracovne veľmi vyťažené, našla si čas a prišla k nám domov dva dni pred Vianocami, aby sme mohli absolvovať novorodenecké fotenie a následne nám poskytla ešte jeden termín, keď sme prejavili záujem aj o fotenie bábätka v ľudovom kroji (hoci sme neboli na tomto vopred dohodnutí). Oceňujem profesionálne vybavenie, rekvizity, inštaláciu scény, trpezlivosť, aj veľký výber oblečenia pre bábätko, ktoré si sama pripravuje a šije. V podstate nie je potrebné nič dopredu riešiť, pani fotografka má vopred všetko premyslené, pripravené a s jej nápadmi a návrhmi sme sa prakticky hneď stotožnili. Veľmi ma teší, že sme mohli absolvovať aj druhé fotenie bábätka v ľudových krojoch (ktoré sú mimochodom fenomenálne prepracované do najmenšieho detailu) a že pani fotografka mala dostatok trpezlivosti aj na zachytenie spoločných fotiek Barborky s našou dvojročnou neposednou dcérkou Viktóriou ☺️. Obzvlášť sa mi páčilo, že Foto Moni používa tradičné materiály (napr. podložka z ovčej vlny, drevo) k inštalácii scény, čo krásne dotvára folklórny odkaz. Už sa veľmi tešíme na výsledné fotografie, pretože viem, že budú úžasné a že sa budú krásne vynímať na stenách izieb nášho domu ❤️. Pani Moniku Kluciarovu môžeme len a len odporúčať ❤️ Ešte raz ďakujeme!

Zuzana K.

Recenzia Facebook – Krojované bábätká

Ďakujeme za krásne fotografie našej Lindušky. Pani Monika je veľká profesionálka, má nekonečnú trpezlivosť a je veľká detailistka. Oceňujeme hlavne jej snahu o zachovanie a prezentáciu Slovenskej kultúry. Nás si získala originálnou tvorbou, ktorú nik na Slovensku nerobí. Vždy sme túžili mať od nej fotografie a preto, keď sa nám pošťastilo naše vlastné bábätko, vedela som, že aj ja si chcem nechať zvečniť našu dcérku v kroji. Zvlášť by sme chceli oceniť možnosť fotografovania v našej domácnosti – je to neoceniteľný benefit, zvlášť krátko po pôrode a keď ešte dieťatko nemá žiadny režim. Odbúra to veľa stresov s chystaním a cestovaním. Obdivujem pani Moniku, že za klientmi cestuje, lebo je to určite namáhavé a zaberá to veľa času. Ďakujeme ešte raz za krásny zážitok. Fotografie sme tiež dostali na originálnom kľúči, čo tiež vypovedá o detailnosti a ucelenosti tvorby. Ďakujem!

Zuzana S.

Recenzia Facebook – Krojované bábätká

Myslím si, že nepreženiem, ak sa o nej vyjadrím ako o fotografke svetového formátu. Právom si vyslúžila prezývku slovenská Anna Geddes. Ako jedna z mála, svojím originálnym nápadom a precíznou realizáciou reprezentuje Slovenskú republiku nielen v mnohých európskych krajinách, ale aj za oceánmi v USA a v Austrálii. Jej fotografie novorodencov v slovenských krojoch prerazili do celého sveta. Monika neustále chrlí nové nápady, ktoré nemá od koho odpozorovať a je autentickou umeleckou autorkou svojich diel.  Každý jeden námet, kroj, rekvizita sú prepracované do posledných detailov. Jej profesionalita sa tak isto týka celého procesu od komunikácie so zákazníkom, realizácie fotografovania až po grafické spracovanie a doručenie originálneho USB kľúča vo forme jej loga – Kľuč v tvare srdca. Veľkosť Monikinho talentu sa však prejavuje nielen na projekte Krojované bábätká, ale v každej oblasti fotografovania, do ktorej sa pustí – či fotografuje predsvadobné, svadobné, tehotenské alebo rodinné udalosti. Vždy sa môžete spoľahnúť na výsledky tej najvyššej kvality. Fotila pre nás všetky spomínané žánre a jej tvorba je pre nás neoceniteľná. Ak si želáte mať na svojich rodinných fotografiách rukopis umeleckého velikána, rozhodne odporúčame rodinnú fotografku Moniku Klučiarovú.

Daniela S.

Recenzia Facebook – Rodinný fotograf

Dobrý deň, ďakujem Vám, pani Monika Klučiarová, za to, že ste nás zobrali pod svoje šikovné ruky, doslova v hodine dvanástej… že ste boli ochotná, a aj napriek pracovnej vyťaženosti, ste si našli na nás čas … sme Vám za to nesmierne vďační. Vrele Vás odporúčam každej mamine, ktorá si chce dať zvečniť svoje detičky, bábätká a pritom sa obáva, ako to všetko bude prebiehať. Pri pani Monike stratíte stres aj obavy, je to skvelá , ochotná, ústretová osoba s neskutočným talentom a veľkou trpezlivosťou. V jej rukách budú vaše detičky v dobrých rukách. Je to pani fotografka ako zo strany profesionálnej, tak zo strany ľudskej … priznám sa, mala som obavy z fotenia, ale keď som ju uvidela, razom to zo mňa všetko opadlo. Doslova vysiela pozitívnu energiu. Fotenie s ňou je príjemné a zábavné. Je detailistka a ak si ju zvolíte, bude to vaša najlepšia voľba. Má naozaj neskutočne krásne zábery, z ktorých si vyberie len tie najkrajšie.. My sme veľmi spokojní, máme tie najúžasnejšie fotky nášho Adamka ako v kroji, tak v postieľke či na bicykli. Ešte raz ďakujeme, sme hrdí za to, že môžeme patriť medzi Vašich zákazníkov. Prajeme Vám veľa ďalších úspechov a veľa spokojných zákazníkov a ešte veľa tých prekrásnych mini krojov.

Elena D.

Recenzia Facebook – Rodinný fotograf

Chcela by som Vám zo srdca poďakovať za fotky nášho Martinka, bol to veľmi príjemne strávený deň J. Máte veľmi zlaté, šikovné ruky, v prvom rade na fotografovanie a určite v neposlednom rade na uspávanie bábätiek. Náš malý sa naposledy dobre vyspal pri fotení J.  Určite môžem iba odporučiť pani Klučiarovú. Ak chcete mať nezabudnuteľné zábery svojho novorodeniatka ,verte mi, fotky Vám, ale hlavne Vášmu bábätku budú v budúcnosti oveľa vzácnejšie než hocijaká hračka. Ešte raz ďakujeme.

Silvia K.

Recenzia Facebook – Rodinný fotograf

V týchto dňoch sa mi do rúk dostala vzácna obálka s ešte vzácnejším obsahom. Už po otvorení som zostala milo prekvapená originálnym dizajnom USB kľúča v darčekovom balení. A tie fotky, ktoré sa v ňom ukrývali – to sa nedá opísať. Naozaj kvalitne odvedená práca, každá jedna fotografia bola úžasná, precízne spracovaná a moja malá princezná na nich vyzerala dokonale. Veľká vďaka patrí fotografke Monike za toto umelecké dielo, ktoré bude aj čoskoro visieť v našom príbytku. Je to jedna milá, trpezlivá, ústretová osôbka s veľkým srdcom a citom pre detail. Sú to hodiny strávené polohovaním bábätiek, ale konečný výsledok stojí naozaj za to. Pre takúto prácu sa človek musí narodiť a ona sa povolaniu teda rozhodne neminula. Ak sa mamičky neviete stále rozhodnúť, či svoje dieťa takto exkluzívne nafotiť a termín pôrodu sa nezadržateľne blíži, neváhajte Moniku Klučiarovú čo najskôr osloviť. Nebudete ľutovať, to zaručujem!!!

Henrieta Ž.

Recenzia Facebook – Rodinný fotograf

Umelecké zábery, precíznosť, detailnosť, originalita … ak hľadáte práve toto, ste tu správne. Monika je nielen odborník na fotografiu, ale aj skvelý, láskavý človek. S bábätkami to naozaj vie! Musím uznať, že ma fakt zlaté nervy, veľké srdce a šikovné ruky, zápal a nadšenie pre túto náročnú prácu. Veľmi sa mi páčilo, že všetko prebiehalo v domácom prostredí a teda bábätko nie je vystavované toľkému stresu z presunu, či nového prostredia – predsa len ide o veľmi rané spavé obdobie. Práca s bábätkami je tiež i časovo veľmi náročná. Som veľmi vďačná, že napriek vyťaženosti si na nás našla toľko času. Krojované bábätká sú jeden krásny projekt, jeho jedinečnosť, originalita, ale i hrdosť nášho Slovenského národa na tradičné oblečenie, ktoré v takom malom čísle vyzerá zlatunko. S fotografiami, ktoré mi ukázala už počas fotenia, som bola nadmieru spokojná a veľmi sa teším na konečný výsledok.

Jana Š.

Recenzia Facebook – Rodinný fotograf

Monika, chcela by som sa poďakovať za úžasné fotografie. Sú dokonalé, s veľkým citom pre krásu a tá nádherná, prepracovaná dekorácia je top. Deti si fotenie veľmi užili, neprestávajú o tom hovoriť, že sú „Vianočné princezné“! Nestretla som sa zatiaľ s profesionálom s takým vkusom a poctivou prácou. Viem, koľko času, námahy a aj financií si vložila do tohto projektu. Teším sa, že máme zvečnenú navždy túto pominuteľnú chvíľu s detičkami, veď tak rýchlo vyrastajú. Šetríš nám peniažky za zbytočné darčeky a daruješ čas, ktorý si môžem viac oddýchnutá  užiť s deťmi. Ty nám ponúkaš zachytenú druhú podstatu týchto sviatkov a tou sú deti. Popýšiť sa kvalitnou fotografiou na stene, či krbe je ten najkrajší darček pre starých rodičov.

Peťa B.

Recenzia Facebook – Krojované bábätká

Pani Klučiarová je úžasná a milá osôbka, ktorá nám spravila skutočne krásne fotky našej dcérky. K bábätkám sa chová s láskou a nehou a aj po niekoľkých hodinách fotenia je absolútne trpezlivá a ústretová. Celé fotenie bolo pre nás veľkým zážitkom. Som veľmi rada, že sme sa rozhodli pre fotenie v krojoch, nakoľko kroje ako aj fotky boli niekoľkonásobne krajšie, ako som očakávala a sú to skutočne výnimočné fotky. Odporúčam všetkými desiatimi!!!

Jana J.

Recenzia Facebook – Krojované bábätká

Už dávnejšie, keď som pani Klučiarovú videla v televízii so svojimi krojovanými bábätkami, vedela som, že raz keď budem mať to svoje, chcem ho dať odfotiť práve takto. Som nesmierne rada, že sa mi to splnilo. Môžem len odporúčať. Celý servis – komunikácia, fotenie, citlivý prístup k bábätku, fotenie v domácom prostredí, široké možnosti výberu balíkov, krojov a aranžmánov fotenia bol výborný.

Milka G.

Recenzia Facebook – Krojované bábätká

Fotografku pani Klučiarovú odporúčam všetkým. Veľmi trpezlivá, milá osoba s úžasným prístupom, super nápadmi a perfektnou realizáciou. Dá si záležať na každom detaile od prvotnej komunikácie, cez fotenie a upravovanie fotografií až po doručenie krásneho USB kľúča v tvare kľúčika s nádhernými fotografiami a s venovaním písaným vlastnou rukou. Mimoriadne oceňujem snahu a perfekcionizmus čo sa týka nášho slovenského folklóru, v tomto prípade ušitia krojov pre bábätká a ich následné fotenia. Veľký klobúk dole pred touto šikovnou ženou. Ďakujeme za nádherné fotografie.